طراحی سایت با قالب آماده

karait

تازه وارد
#1
برای طراحی سایت باید تابع قوانین و اصول خاصی باشید و استاندارد های لازم در طراحی سایت را رعایت کنید . زیرا طراحی ظاهری سایت شما اولین چیزی است که کاربران پس از ورود به سایت میبینند و میتواند در نگاه اول نظر او را جذب کند و او را درسایت نگه دارد یا باعث خروج کاربر از سایت و بالا رفتن نرخ پرش سایت شود. بعضی از افراد تازه کار و افرادی که نمیخواهند برای طراحی وب سایت خود هزینه بپردازند به سراغ قالب های آماده میروند و با مشکلات فراوانی مواجه میشوند که در این مقاله قصد دارم نقاط ضعف استفاده از قالب آماده در طراحی سایت را توضیح بدهم پس با من همراه باشید.
طراحی سایت و قالب آماده
با یک جست و جوی ساده در اینترنت میتوانید هزاران قالب آماده برای طراحی وب سایت خود پیدا کنید و به راحتی آن را نصب و راه اندازی کنید.برای نصب کردن قالب سایت اگر از سیستم مدیریت محتوی مانند وردپرس استفاده میکنید کافی است تا پوشه قالب را در مسیر :

public_html >>>> wp-content>>>>> Themes

قرار دهید و در داشبورد مدیریتی وردپرس به قسمت نمایش رفته و قالب جدید را انتخاب و فعال کنید و تغییرات را مشاهده کتید.

قالبهایی که در سایتها برای دانلود گذاشته میشود دارای مشکلات فراوانی است از جمله :

ناقص بودن : اکثر قالبهایی که در سایتها وجود دارد نسخه نال شده از سایت بزرگ Themeforest است. که در این سایت طراحان برجسته از سراسر جهان حضور دارند و قالبهای ساخت خودشان را میفروشند و افرادی با دانلود این قالبها و ویرایش فایلهای قالب آن را به صورت رایگان در آورده و برای دانلود در اینترنت پخش میکنند.این قالبها اکثرا به صورت ناقص هستند یعنی بعضی از فایلهای آن حذف شده است یا درست کار نمیکند.

اصطلاح
نال Null
کردن یعنی با ویرایش فایلهای یک اسکریپت و نرم افزار تحت وب بخش چک کردن لایسنس آن را غیر فعال کنند و کاری کنند آن نرم افزار بصورت رایگان برای همه قابل استفاده باشد. این کار از نظر اخلاقی هم کار درستی نیست زیرا نرم افزاری که شخصی ساعتها و روزها برای ایجاد آن زحمت کشیده است را رایگان نباید استفاده کرد و این کار با دزدی هیچ فرقی ندارد.

هشدار :
افرادی که قالب های پولی را به صورت نال شده برای دانلود قرار میدهند معمولا داخل قالب کدهای مخربی قرار میدهند که اگر شما از آن قالها در سایت خود استفاده کنید خیلی راحت میتوانند به اطلاعات هاست شما دسترسی پیدا کنند و سایت شما را هک کنند یا از آن سوء استفاده کنند

عدم پشتیبانی : طبیعی است وقتی شما یک قالب که رایگان دانلود شده را برای طراحی سایت خود استفاده میکنید وظیفه رفع تمام مشکلات آن هم بر عهده خود شماست و شرکت طراحی سایت یا شخصی نیست که پشتیبان شما باشد. یک سرویس پشتیبانی برای خدماتی ارائه میشود که پولی برای آن پرداخت کرده باشید و قالب رایگان هم مانند هاست رایگان هیچ پشتیبانی ندارد.

عدم بروز رسانی : یکی دیگر از مشکلاتی که قالب های رایگان دارند این است که این قالب ها چون قفل شکسته هستند برای همین نمیتوانید آنها را بروز رسانی کنید و باید تا ابد از همان نسخه قدیمی از قالب استفاده کنید که این باعث بوجود آمدن مشکلات امنیتی جدی برای سایت شما میشود.زیرا هر شرکتی بعد از ایجاد یک قالب آن را از نظر امنیتی و سایر مشکلات بررسی میکند و در بروزرسانی های بعدی حتما آن مشکلات را رفع میکند.و اگر شما نتوانید قالب سایت را بروز رسانی کنید پس همیشه در خطر هک شدن و از دست دادن اطلاعات هستید و هرگز نباید از آنها در طراحی سایت استفاده کنید.

گسترش پذیر نیست : بخاطر اینکه قالبهای رایگان توسط افرادی نوشته شده اند که شما اطلاعی از آنها ندارید و دسترسی مشخص به آنها ندارید بنابراین نمیتوانید قالبها را آنطور که میخواهید تغییر دهید و بخشهای دلخواه خود را به آن اضافه کنید.مگر آنکه برنامه نویس حرفه ای باشید و با زبانهای برنامه نویسی تحت وب آشنا باشید که خودتان بتوانید فایلهای قالب را ویرایش کنید و تغییرات را در آن ایجاد کنید.

عدم هماهنگی با زبان فارسی : به دلیل اینکه بیش از ۹۰% قالبهای آماده موجود در سایتها نسخه های خارجی هستند مشکلات زیادی با زبان فارسی دارند. از جمله اینکه نمیتوانند فونت فارسی را درست نمایش دهند و همچنین نمیتوانید فونت دلخواه به آن اضافه کنید

اینها بخشی از مشکلاتی است که استفاده از قالبهای آماده در طراحی سایت برای شما ایجاد میکند. تنها فایده این قالب ها رایگان بودن آن است که باعث شده افرادی زیادی بدون آنکه بدانند این قالبها چه مشکلاتی برای آنها ایجاد میکند هر روزه این قالبها را دانلود کرده و در سایت خود نصب کنند. بهتر است اگر برای سایت خود آینده نگری کرده اید و هدف دارید از همان ابتدا یک قالب استاندارد و مناسب با نیازهای سایت خود طراحی کنید و مطمئن باشید در زمان بسیار کوتاهی هزینه ای که بابت طراحی سایت پرداخت کرده اید به شما باز خواهد گشت. در پایان از شما دعوت میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر در ضمینه طراحی سایت مقالات زیر را مطالعه کنید :

استفاده از تصویر در طراحی سایت
چرا باید طراحی سایت را تغییر دهید
نقش فرم ها در طراحی سایت
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
رازهای طراحی سایت
طراحی سایت و عواملی که باعث آزار کاربران میشود
آیا طراحی سایت مهم است
دقت کردن به طراحی سایت و ایجاد یک سایت با رعایت استاندارد ها تا حد بسیار زیادی در موفقیت یک کسب و کار آنلاین نقش دارد. همانطور که یک فروشگاه فیزیکی با ساختن یک ویترین زیبا و چشمگیر سعی میکند مشتریان را جذب کند.شما هم به عنوان یک مدیر سایت باید بتوانید با ایجاد یک ظاهر زیبا برای سایت خود کاربران را به استفاده از سایت خود جذب کنید.هرچند نباید فراموش کرد که محتوی خوب و به روز هم در کنار طراحی سایت مهم است و نباید ندیده گرفته شود. وظیفه طراحی وب سایت هدایت کاربر به بشخهای مختلف سایت است و این محتوی است که باعث میشود کاربر در سایت شما بماند و از محصولات شما خرید کند و به مشتری شما تبدیل شود. برای داشتن یک سایت موفق باید بین تمامی اجزای آن توازن برقرار باشد و هر بخش به اندازه خودش مورد توجه قرار بگیرد.


لینک منبع:طراحی سایت فراکارانت
 
بالا