کدبازان
آموزش ارتقاء (بروزرسانی) جوملا 2.5 به جوملا 3.5 | جوملا الیت | مرجع افزونه های فارسی جوملا | Joomla Elite
  1. جوملا الیت از کوکی ها استفاده می کند.با ادامه استفاده از این سایت، شما موافق استفاده از کوکی ها هستید بیشتر بدانید.

آموزش ارتقاء (بروزرسانی) جوملا 2.5 به جوملا 3.5

شروع موضوع توسط Mahdi Amereh ‏دسامبر 29, 2014 در انجمن جوملا 3.5

1. Mahdi Amereh

Mahdi Amereh مهدی آمره
    عضو کادر مدیریت

درود بر شما

با توجه به اتمام پشتیبانی از جوملا 2.5 توسط جوملا جهانی[اطلاعات بیشتر] بر آن شدم تا آموزشی مختصر درباره نحوه ارتقاء جوملا 2.5 به جوملا 3.5 ارائه دهم.در این آموزش شما چگونگی ارتقاء جوملا 2.5 به سری جوملا 3.X را خواهید آموخت.

برخی از دوستان ارتقاء جوملا 2.5 به جوملا 3.5 را عمل مهاجرت خواندند! که اینگونه نیست... مهاجرت تنها در جوملا 1.5 به 2.5 وجود داشت که آن هم بدلیل تغیر ساختار کلی جوملا 2.5 بود.

نکاتی که قبل از انجام فرآیند ارتقاء باید بدانید :
    1. ابتدا یک بک آپ کامل از فایل های سایت و پایگاه داده در دسترس داشته باشد.
    2. ابتدا اطمینان حاصل نمایید که افزونه های مورد استفاده شده در جوملا 2.5 شما دارای نسخه بهینه شده برای جوملا 3.5 می باشند.
    3. تمامی افزونه ها و قالب هایی که در جوملا 2.5 نصب کرده اید را غیر فعال کنید.
    4. جوملای خود را به آخرین نسخه موجود بروزرسانی نمایید[در حال حاظر جوملا 2.5.28]ضروری نیست(پیشنهادشده).
    5. افزونه های خود را به آخرین نسخه های موجود بروزرسانی نمایید.ضروری نیست(پیشنهادشده.
    6. در این زمان آخرین نسخه سری جوملا 3.0 جوملا 3.3.6 می باشد ، اگر در زمانی که شما اقدام به بروزرسانی می نمایید نسخه جوملا 3.0 بالاتر بود هیچ مشکلی وجود ندارد!
    7. زبان قسمت مدیریت خود را روی انگلیسی قرار دهید و سایت را در حالت آفلاین قرار دهید.
    با توجه به وجود نسخه های فارسی ساز مختلف از سوی تیم های مختلف و تفاوت برخی واژه ها با یکدیگر ما از زبان انگلیسی در جوملا استفاده کردیم که این آموزش برای تمامی کاربران قابل استفاده باشد.پیشنهاد می کنم شما هم برای انجام فرآیند ارتقا زبان مدیریت خود را روی انگلیسی قرار دهید تا مشکلی برای شما ایجاد نگردد!

مرحله 1 - طبق تصویر زیر وارد منوی Components (کامپوننت ها) شوید و از این منو گزینه Joomla! Update (بروزرسانی جوملا یا ارتقاء جوملا) را انتخاب نمایید.
    upgrad-joomla3.png
    مرحله 2 -پس از ورود به مسیر فوق وارد صفحه ای به شکل زیر خواهید شد.بر روی دکمه Options (انتخاب ها) کلیک نمایید.
    upgrad-joomla3_1.png
    مرحله 3 - پس از کلیک بر روی دکمه Options (انتخاب ها) صفحه ای به شکل زیر نمایان خواهد شد.قسمت Update server (سرور بروزرسانی) را روی Short Term Suppor (پشتیبانی کوتاه مدت) قرار داده و ذخیره نمایید.
    upgrad-joomla3_2.png

مرحله 4 - بعد از ذخیره سازی و بستن پنچره بالا یک گزینه به انتهای صفحه جاری با عنوان Install the Update ظاهر خواهد شد! برای شروع فرآیند ارتقاء روی این دکمه کلیک نمایید.

1- اگر پس از ذخیره گزینه Install the Update و اطلاعات بروزرسانی نمایان نشد ، وارد مسیر زیر شده و روی گزینه "پاک کردن کش " کلیک نمایید.پس از انجام اینکار اطلاعات بروزرسانی و .. برای شما نمایش داده خواهد شد.
    کد:
    مدیریت افزونه ها -> سربرگ بروزرسانی
    upgrad-joomla3_3.png
    بعد از کلیک بر روی این دکمه عملیات ارتقاء آغاز شده ، این زمان بسته به نوع سایت و سرعت اینترنت شما متغیر است .

حال شما با موفقیت جوملای خود را به جوملا 3.5 ارتقا داده اید! حال نوبت به بروزرسانی افزونه هایی است که از آن ها استفاده کرده اید.
    به طور مثال اگر شما از کامنتو در جوملا 2.5 استفاده کرده اید باید به سایت سازنده رجوع کرده و نسخه بهینه شده برای جوملا 3.5 را دانلود و بر روی جوملای خود نصب نمایید!

به امید روزهای بهتر / موفق باشید

#1 Mahdi Amereh, ‏دسامبر 29, 2014
    آخرین ویرایش: ‏آگوست 24, 2015
    rezadindar, Majid730, shigr و 4 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  2. javad

javad کاربر فعال

سلام
    بعد از انجام بروز رسانی جوملا و افزونه ها قالب سایت هم باید تبدیل به ورژن 3.5 بشه یا نیاز نیست ؟

shigr, alibabajoon و momandez از این پست تشکر کرده اند.
  3. Mahdi Amereh

Mahdi Amereh مهدی آمره
    عضو کادر مدیریت

سلام.

اگر نسخه بروزرسانی در دسترس هست حتما بروزرسانی کنید ;)

shigr, alibabajoon, momandez و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
  4. shigr

shigr کاربر جدید

با سلام من بروز رسانی انجام دادم اما سایتم پرید راهی برای بازگشت هست ؟ مشکل کجاست
    ادرس سایت باتشکر
    http://fikronazar.com/
    کد:
    Fatal error: Call to undefined method Joomla\Registry\Registry::getValue() in /home/public_html/components/com_jcomments/libraries/joomlatune/joomla/jversion.php on line 35

5. Mahdi Amereh

Mahdi Amereh مهدی آمره
    عضو کادر مدیریت

سلام
    قبل از انجام عمل بروزرسانی یک بار نکات ذکر شده در آموزش رو با دقت مطالعه می کردید چنین مشکلی براتون بوجود نمیومد :(
    مشکل از جی کامنت هست ، این افزونه رو از طریق دیتابیس غیر فعال کنید ببنید سایت بالا میاد

#5 Mahdi Amereh, ‏فوریه 23, 2015
    آخرین ویرایش: ‏فوریه 23, 2015
    shigr از این پست تشکر کرده است.
  6. shigr

shigr کاربر جدید

بله شما درست میفرمائید مطالبتون خیلی جالب بود سریع رفتم رویه راهنمائی ها اپدیت ....:wub:
    lمن گزینه مورد نظر پیدا کردم منظور از غیر فعال یعنی چی به چه شیوه ای باید غیر فعال کرد ایا باید حذف کنیم ؟ برم ممنون:heart::help:

#6 shigr, ‏فوریه 23, 2015
    آخرین ویرایش: ‏فوریه 23, 2015
  7. shigr

shigr کاربر جدید

ممنون گزینه ها رو غیر فعال کردم اما نه از دیتابیس بلکه از قسمت کامپونت ها ممنون

8. Mahdi Amereh

Mahdi Amereh مهدی آمره
    عضو کادر مدیریت

فکر کردم دسترسی به مدیریت جوملا ندارید ، به همین خاطر گفتم از طریق دیتابیس ;)
    حالا اگر قصد استفاده از جی کامنت رو دارید کافیه آخرین نسخه سازگار با جوملا 3.0 رو دانلود و نصب کنید(پیشنهاد می کنم از کومنتو استفاده کنید :cool:)

به امید روزهای بهتر / موفق باشید

shigr و javad از این پست تشکر کرده اند.
  9. alizali

alizali تازه وارد

با سلام
    من توی تنظیمات پشتیبانی کوتاه مدت رو انتخب میکنم. ولی تغییر صفحه رخ نمیدهد و همچنان می نویسه
    بروزرسانی موجود نیست

شما آخرین نسخه جوملا را هم اکنون دارید، 2.5.28.

Mahdi Amereh از این پست تشکر کرده است.
  10. Mahdi Amereh

Mahdi Amereh مهدی آمره
    عضو کادر مدیریت

با سلام
    آموزش بروزرسانی شد:

alizali از این پست تشکر کرده است.
  11. Majid730

Majid730 کاربر جدید

برای من نمیاد این بخش و میزنه جوملای شما آخرین نسخه هستش !

12. rezajaf

rezajaf کاربر انجمن

13. Mahdi Amereh

Mahdi Amereh مهدی آمره
    عضو کادر مدیریت

پست قبلی عرض کردم که چه باید کرد که مشکل برطرف بشه :)

Majid730 از این پست تشکر کرده است.
  14. Majid730

Majid730 کاربر جدید

من توی لوکال که عمل به روز رسانی را انجام میدم در قسمت کاربری سایت هیچ مشکلی وجود نداره ولی در قسمت مدیریت سایت کلا همه چی بهم میریزه و ارور زیر را به صورت چندین خط تکرار میکنه و ظاهر صفحه هم بهم میریزه و توی برخی جاها هم نمیره و ارورهای زیادی را میده:

Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in C:\xampp\htdocs\Marem\plugins\system\missioncontrol\missioncontrol.php on line 184

15. Mahdi Amereh

Mahdi Amereh مهدی آمره
    عضو کادر مدیریت

قبل از انجام بروزرسانی تمامی افزونه ها و قالب هایی که در جوملا 2.5 نصب کردید رو غیر فعال کنید ، سپس عمل بروزرسانی رو انجام بدید

16. Majid730

Majid730 کاربر جدید

مشکل در لوکال بود از طریق سایت به روز رسانی را انجام دادم درست شد.
    با تشکر

17. magholiali

magholiali Guest

باسلام
    جوملای رو میخوام ارتقابدم تا قسمت نصب نسخه بروز رسانی پیش میره اما خطای ورود نامعتبر می دهد(invalid login)
    میشه دوستان راهنمایی کنن

18. Mahdi Amereh

Mahdi Amereh مهدی آمره
    عضو کادر مدیریت

سلام عزیز

ای کاش ذکر می کردید که قصد دارید به چه نسخه ای ارتقا بدید. از نسخه چند به چند جوملا :)
    در داکیومنت جوملا جهانی آمده است که :
    این مشکل تنها در نسخه های 2.5.26 • 3.2.6 • 3.3.5 وجود داره. راه حال هم که بیان کردند این هست که ابتدا به یکی از نسخه های 2.5.27, 3.2.7, یا 3.3.6 بروزرسانی کنید